Zobārstniecības klīnika
 DENTAL GURU
Dental Guru logo
Sazinies ar mums
Adrese: Mazā Nometņu 57-21
Darba laiks: P. – Pk.: 9.00–18.00
S. – Sv.: Brīvs

Pakalpojumi

Zobārstniecības Pakalpojumi



Zobu plombēšana

Zobu plombēšana
Lai maigi iekostu kādam austiņā un pasmaidītu par to, vajag tik maz - stiprus un skaistus zobus. Bet ko darīt, ja tos sācis iekarot kariess? Zobārsta apmeklējums būs neizbēgams - viņš caurumu zobā aizzīmogos ar plombu. Mūsdienās zobu ārstēšanā izmanto četrus dažādus materiālus: gaismā cietējošo materiālu, ķīmiski cietējošo kompozītmateriālu, sudrabu un keramikas onleju.

 Lai ārsts ievietotu plombu visos gadījumos ir jāizņem zoba bojātie audi un jāsagatavo kvalitāte attiecīgajam materiālam no kā tiks gatavota plomba. Gaismas cietējoša un sudraba plombas ārsts gatavo zobārsta krēslā, ar ko aizvieto zoba bojātos audus. 

Keramikas onlejas(plomba) tiek gatavotas zobu tehniskajā laboratorijā, ko gatavo no keramikas, hibrīdkompozītiem vai cirkonija.
Pierakstīties

Zobu protezēšana ir veids, kā atjaunot zaudētos zobus. Protezēšana ļauj aizstāt zobus, kas zaudēti slimības vai traumas dēļ. Pirms protezēšanas vispirms veic diagnostiku, sastāda ārstēšanas plānu un tad nosaka atbilstošāku protezēšanas veidu konkrētajai situācijai.

Zobu protezēšana tiek sākta ar pacienta zobu nospieduma noņemšanu. Šo nospiedumu tālāk nosūta uz zobu tehnisko laboratoriju protēžu izgatavošanai. Ja dabīgie zobi nav saglabājušies, tad sakodiena noteikšanai izmanto vaska sagatavi, ko pacients pielaiko un nepieciešamības gadījumā tiek veiktas korekcijas, lai tas būtu atbilstošs un ērts. No šī modeļa tālāk tiek izgatavota protēze. Zobu protezēšanā izmanto gan izņemamās, gan neizņemamās protēzes. Izņemamās zobu protēzes ir dažāda veida kapes un platītes, savukārt neizņemamās protēzes ir fiksētas konstrukcijas (piemēram, tilti), kas ne funkcionāli, ne vizuāli neatšķiras no dabīgajiem zobiem.

Zobu protezēšana bieži vien tiek veikta, izmantojot metālkeramikas kroņus. Protēzes izgatavo, vispirms izveidojot metāla karkasu, kas precīzi pieguļ zobam. Karkasu izgatavo no titāna, dārgmetāla vai hroma-kobalta sakausējuma, kas ļauj iegūt maksimālu kvalitāti un izturību. Zobu protezēšanas kroņi ir ne tikai izturīgi, bet arī estētiski.

Zobārstniecībā mūsdienās atrodami risinājumi gandrīz jebkuras problēmas novēršanai. Zobu protezēšana nodrošina tādu zobu rekonstrukciju, kuras rezultāts būs maksimāli pietuvināts īstajiem zobiem – gan funkcionāli, gan vizuāli. Zaudēts viens vai vairāki zobi, zaudēti visi vai gandrīz visi zobi – zobu protezēšana ir efektīvākais risinājums smaida atgūšanai, runāšanas un ēšanas atvieglošanai.
Mūsu klīnikā trūkstošo zobu aizvietošanai un pacienta estētikā izskata uzlabošanai lietojam vairākas alternatīvas protezēšanas metodes - neizņemamās protēzes, izņemamās protēzes, kroņus un tiltus, zobu implantus.

  • Zaudēto zoba audu restaurācija ar kroņiem;
  • Kosmētiska zobu virsmas atjaunošana ar porcelāna plāksnītēm(venīriem);
  • Trūkstošo zobu aizvietošana ar neizņemamām protēzēm;
  • Daļēja zoba kroņa bojājuma atjaunošana ar inlejām un onlejām;
  • Trūkstošo zobu aizvietošana ar izņemamām protēzēm;
  • Komplicētu sakodiena defektu restaurācija;
  • Pilnas zobu rindas aizvietošana.
Pierakstīties

Zobu higiēna

Zobu higiēna
Profesionāli veikta zobu higiēna palīdz laikus diagnosticēt kariesu, izvairīties no smaganu iekaisumiem un asiņošanas, kā arī uzturēt svaigu elpu. Profesionāla pārsvarā ir ar roku veikta higiēna, izmantojot atbilstošus instrumentus, un tās ilgums ir aptuveni stundu. Zobu higiēnista uzdevums ir noņemt no zobiem aplikumu, īpaši vietās, kur cilvēks pats ar zobu diegu un zobu suku netiek klāt. Pirms došanās pie zobārsta ļoti ieteicams aiziet pie higiēnista, jo tad ieliktā plomba ir daudz kvalitatīvāka un apskatē ir vairāk redzams, kur zobos ir bojājumu vietas. Ja cilvēks divreiz gadā veic zobu higiēnu, viņam ir krietni mazāk bojātu zobu, jo visas zobu problēmas rodas no tām baktērijām, kas atrodas zobu aplikumā un zobakmenī.

Veicot zobu higiēnu:

  • Novērtē situāciju mutē.
  • Zobiem noņem mīksto un cieto aplikumu(zobakmeni), izmantojot ultraskaņas skēleri un speciālus rokas instrumentus. Tikai kombinējot abas metodes var veikt kvalitatīvu mutes dobumu higiēnu.
  • Pēc zobakmens noņemšanas zobus profesionāli nopulē ar speciālu birstīti un pastu.
  • Zobu starpas izdiego un liek fluora aplikācijas.
  • Iesaka pacientam veikt pareizu mutes dobuma kopšanu(pastas izvēli, birste, zobu diegi)
Pierakstīties

Endodontija

Endodontija
Gadījumos, kad pacients ir izvēles priekšā: zobu zaudēt vai pateicoties modernām tehnoloģijām un speciālistu prasmei zobu glābt, tad tieši endodontiska ārstēšana ir pēdējā iespēja saglabāt zobu pacienta mutē. Endodontijas procedūra tiek veikta, lai attīrītu infekcijas skarto zobu kanālu. procedūru veic, ja pacienta zobu skāris dziļais kariess, spēcīga zobu erozija vai nodilums(abrāzija), kā arī ja zobs ir bijis traumēts un tā rezultātā ir cietuši zoba mīkstie audi. Endodontiskas slimības bieži ir asimptomātiskas un tiek atklātas rentgenoloģiskā izmeklēšanā. Aktuāls sakņu kanālu ārstēšanas un pārārstēšanas iemesls ir zobu sagatavošana protezēšanai.
Pierakstīties

Ķirurģija

Ķirurģija
Zobu ekstrakcija ir zobu izņemšanas procedūra. Zobu ekstrakcija tiek veikta, ja pacienta zobs ir ļoti stipri bojāts dažādu zobu patoloģiju vai zobu defektu dēļ, kā rezultātā zobu nav iespējams atjaunot ar zoba plombu vai zoba kroni. Pēc jebkuras zobu ekstrakcijas veikšanas ir rūpīgi jāievēro mūsu zobārstu sniegtie norādījumi.
Pierakstīties
Implanti neliek "bojāt" defektam blakus esošos zobus, lai atjaunotu iztrūkstošos zobus. Ar zobu implanta palīdzību Jums nebūs svešķermeņa sajūta mutē - tas netraucēs ne aktīvi sportojot, ne ēdot grūti sakošļājamus pārtiku. Galvenais, tās novērš žokļa kaulu atrofiju, ko nevar paveikt neviena cita mākslīgā protēžu konstrukcija. Speciālists skaidro, ka ir divas iespējas, kā pacients var ar zobu implantu palīdzību aizvietot zaudētos zobus. Parasti implantus ievieto ne ātrāk kā 3-4 mēnešus pēc zobu ekstrakcijas(izraušanas). Kad implanti ir ievietoti, seko to ieaugšanas(osseointegrācijas) periods, kas mēdz būt 2-8 mēnešus ilgs. Pēc ieaugšanas perioda var veikt protezēšanu (kroņa vai tilta uzlikšanu) uz ievietotā implanta. Šobrīd jaunāko tehnoloģiju iespējas ļauj tūlīt pēc zoba izraušanas(ekstrakcijas) veikt tūlītēju implantāciju ar tai sekojošu tūlītēju implanta slogošanu jeb kroņu vai tilta uzlikšanu.

Pacientiem, kam ir ievietoti implanti ar restaurācijām(kroņiem vai tiltiem) uz tiem, mutes higiēnai jābūt perfektai. Zobu protēzists iemāca un parāda pacientam, kā pareizi tīrīt šos zobus. Pacients regulāri tiek aicināts gan uz protezēšanas kontroles vizītēm, gan regulāri tiek veikti kontroles rentgens. Pacientam ir jāapmeklē zobu higiēnists.

Zobu implanti ir skrūves no titāna sakausējuma, ko izmanto zaudētā zoba saknes aizvietošanai, ieskrūvējot to žokļa kaulā. Titāns tiek izmantots tāpēc, ka tas ir vienīgais biosaderīgais materiāls – organisma atgrūšanas gadījumi ir ļoti reti – kurš turklāt ir arī ļoti izturīgs. Zobu implanti imitē zoba saknes formu, un tie ļauj pilnībā atrisināt zaudēto zobu problēmu. Ar implantiem iespējams nomainīt gan vienu zobu, gan arī visu žokli.

Zobu implanti ir labākais risinājums gadījumā, ja iztrūkst zobs, zobi kustas vai izkrīt, ir sagrauts zobu tilts, nav iespējams uzstādīt noņemamas protēzes, iestājusies kaulaudu atrofija. Implantāciju veic gan tad, ja zobs ir zaudēts slimības dēļ, gan arī traumas dēļ. Implanti tiek ievietoti arī tad, ja zobi iztrūkst kopš dzimšanas.

Zobu implanti tiek ievietoti īsas, nesāpīgas operācijas laikā. Operācija tiek veikta, izmantojot lokālo anestēziju. Implantu ieskrūvē žokļa kaulā, tad tas saaug kopā ar kaulu un kalpo kā bāze zoba kronim vai citām protēžu konstrukcijām.

Pirms implantācijas procedūras tiek veikta mutes dobuma higiēna. Tam seko ķirurģiskā operācija – zobu implanta ievietošana. Pēc operācijas, kad implants jau ir ieaudzis kaulā (aptuveni pēc 3 – 6 mēnešiem) veic protezēšanu – uz implanta liek kroni. Pati implantācija aizņem tikai 30 – 60 minūtes.

Zobu implanti palīdz atgūt zobu funkcionalitāti un iepriekšējo izskatu. Tie izskatās tāpat kā dabiskie zobi. Zobu implantus nepieciešams rūpīgi kopt, kā arī tiem nepieciešama regulāra uzraudzība un pārbaudes. Pareizas kopšanas gadījumā tie kalpos praktiski visu dzīvi. Zobu implanti ir kā parasti zobi – tiem nepieciešamas tādas pašas kopšanas procedūras kā dabīgiem zobiem. Implantiem gan ir priekšrocība – tie nav pakļauti baktēriju un citu mikroorganismu ietekmei.
Pierakstīties

Share by: