Implanti neliek "bojāt" defektam blakus esošos zobus, lai atjaunotu iztrūkstošos zobus. Ar zobu implanta palīdzību Jums nebūs svešķermeņa sajūta mutē - tas netraucēs ne aktīvi sportojot, ne ēdot grūti sakošļājamus pārtiku. Galvenais, tās novērš žokļa kaulu atrofiju, ko nevar paveikt neviena cita mākslīgā protēžu konstrukcija. Speciālists skaidro, ka ir divas iespējas, kā pacients var ar zobu implantu palīdzību aizvietot zaudētos zobus. Parasti implantus ievieto ne ātrāk kā 3-4 mēnešus pēc zobu ekstrakcijas(izraušanas). Kad implanti ir ievietoti, seko to ieaugšanas(osseointegrācijas) periods, kas mēdz būt 2-8 mēnešus ilgs. Pēc ieaugšanas perioda var veikt protezēšanu (kroņa vai tilta uzlikšanu) uz ievietotā implanta. Šobrīd jaunāko tehnoloģiju iespējas ļauj tūlīt pēc zoba izraušanas(ekstrakcijas) veikt tūlītēju implantāciju ar tai sekojošu tūlītēju implanta slogošanu jeb kroņu vai tilta uzlikšanu.
Pacientiem, kam ir ievietoti implanti ar restaurācijām(kroņiem vai tiltiem) uz tiem, mutes higiēnai jābūt perfektai. Zobu protēzists iemāca un parāda pacientam, kā pareizi tīrīt šos zobus. Pacients regulāri tiek aicināts gan uz protezēšanas kontroles vizītēm, gan regulāri tiek veikti kontroles rentgens. Pacientam ir jāapmeklē zobu higiēnists.
Zobu implanti ir skrūves no titāna sakausējuma, ko izmanto zaudētā zoba saknes aizvietošanai, ieskrūvējot to žokļa kaulā. Titāns tiek izmantots tāpēc, ka tas ir vienīgais biosaderīgais materiāls – organisma atgrūšanas gadījumi ir ļoti reti – kurš turklāt ir arī ļoti izturīgs. Zobu implanti imitē zoba saknes formu, un tie ļauj pilnībā atrisināt zaudēto zobu problēmu. Ar implantiem iespējams nomainīt gan vienu zobu, gan arī visu žokli.
Zobu implanti ir labākais risinājums gadījumā, ja iztrūkst zobs, zobi kustas vai izkrīt, ir sagrauts zobu tilts, nav iespējams uzstādīt noņemamas protēzes, iestājusies kaulaudu atrofija. Implantāciju veic gan tad, ja zobs ir zaudēts slimības dēļ, gan arī traumas dēļ. Implanti tiek ievietoti arī tad, ja zobi iztrūkst kopš dzimšanas.
Zobu implanti tiek ievietoti īsas, nesāpīgas operācijas laikā. Operācija tiek veikta, izmantojot lokālo anestēziju. Implantu ieskrūvē žokļa kaulā, tad tas saaug kopā ar kaulu un kalpo kā bāze zoba kronim vai citām protēžu konstrukcijām.
Pirms implantācijas procedūras tiek veikta mutes dobuma higiēna. Tam seko ķirurģiskā operācija – zobu implanta ievietošana. Pēc operācijas, kad implants jau ir ieaudzis kaulā (aptuveni pēc 3 – 6 mēnešiem) veic protezēšanu – uz implanta liek kroni. Pati implantācija aizņem tikai 30 – 60 minūtes.
Zobu implanti palīdz atgūt zobu funkcionalitāti un iepriekšējo izskatu. Tie izskatās tāpat kā dabiskie zobi. Zobu implantus nepieciešams rūpīgi kopt, kā arī tiem nepieciešama regulāra uzraudzība un pārbaudes. Pareizas kopšanas gadījumā tie kalpos praktiski visu dzīvi. Zobu implanti ir kā parasti zobi – tiem nepieciešamas tādas pašas kopšanas procedūras kā dabīgiem zobiem. Implantiem gan ir priekšrocība – tie nav pakļauti baktēriju un citu mikroorganismu ietekmei.